W dniu 14 marca 2024 r. odbyła się kolejna, już IV edycja Ogólnopolskiej Konferencji “Dzień Kobiet ze Zdrowiem”, organizowana przez kierunek Położnictwo oraz Studenckie Koło Naukowe, kierunku położnictwo “Zdrowie”.

W tej edycji tematem przewodnim była seksualność człowieka. Najwięcej emocji i dyskusji wzbudzały wykłady dotyczące dysforii płciowej, w której jak się okazało wiek nie ma żadnych granic, jej blaski i cienie, stały się powodem burzliwej dyskusji, która poruszyła położne i reprezentantów innych zawodów medycznych do głębokiej refleksji. W związku z tym faktem ,kolejna edycja tej konferencji będzie poświęcona ginekologii estetycznej i problemom komunikacyjnym personelu medycznego.

Wideo-relacja z wydarzania na platformie YouTube – Ekovision TV (od 9:13)

Serdecznie dziękujemy prelegentom, uczestnikom oraz wszystkim zaangażowanym osobom w realizację konferencji.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i zapraszamy w przyszłym roku 🙂

Komitet Organizacyjny:
dr n. med. Ewa Tobor
dr n. o zdr. Cecylia Jendyk
mgr Agnieszka Koznarska-Buczkowska
mgr Marzena Brzozowska
Studenckie Koło Naukowe, kierunku położnictwo “Zdrowie”