W imieniu JM Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marka Masnyka oraz Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Henryka Kozłowskiego serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Williamem E. Hillsem – gerontologiem, profesorem psychologii Coastal Carolina University, Południowa Karolina, USA, który wygłosi wykład pt. “Globalne problemy starzenia się, które mają znaczenie: skuteczna strategia edukacyjna”

Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. o godz. 13.00 w Auli Błękitnej Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego, Opole, pl. Kopernika 11, III p.

Wykład wygłoszony zostanie w języku angielskim. Uczestnicy spotkania otrzymają tezy wykładu w języku polskim.

William E. Hills jest profesorem psychologii na Coastal Carolina University, gdzie wykłada i prowadzi badania dotyczące zagadnień gerontologicznych. Tytuł magistra (1982) i stopień doktora (1987) uzyskał na Uniwersytecie Georgii, a tytuł magistra pracy socjalnej (1993) na Uniwersytecie Południowej Karoliny. Jako stypendysta Fulbrighta (wiosna 2013) wykładał gerontologię i prowadził finansowane w Rosji badania w ramach programu Peer-to-Peer Dialogue między Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Badania obejmowały grupy emerytów i osób starszych w Rosji zidentyfikowanych jako ofiary represji. Wiosną 2019 r. prof. William Hills wykładał gerontologie, w ramach stypendium Fulbrighta na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie odbył staż w Zakładzie Medycyny Rodzinnej. Obecnie prof. W. E. Hills będzie kontynuował swoją pracę popularyzacyjną w zakresie gerontologii w Polsce na Uniwersytecie Opolskim, jako specjalista Fulbrighta w Instytucie i na Wydziale Nauk o Zdrowiu UO.

Złoty Wykład UO prof. Williama E. Hillsa – zaproszenie (PDF)