15 lutego 2024 r. w Innowacyjnym Centrum Symulacji Medycznej WNoZ UO odbyły się dwa wydarzenia – szkolenie dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz kolejne już zajęcia dla Studenckiego Koła Naukowego EduHealth ProNurse WNoZ Uniwersytetu Opolskiego.

Pierwsze z nich, prowadzone przez dydaktyków kierunku Położnictwo – mgr Aleksandrę Brylską oraz mgr Iwonę Łuczak, miało na celu edukację pracowników SORu Szpitala Wojewódzkiego w stanach nagłych w ginekologii i położnictwie. Podczas zajęć mogli oni zgłębić wiedzę teoretyczną na powyższe tematy oraz sprawdzić swoje umiejętności praktyczne na trenażerach i symulatorach, a nawet wziąć udział w symulacji przyjęcia porodu w warunkach pozaszpitalnych. Dziękujemy naszym “Sąsiadom” za przybycie i zaangażowanie, a naszym Położnym za bardzo ciekawy i obfitujący w wiedzę przekaz.

Natomiast parę godzin wcześniej, w sali CSM1 miały miejsce drugie już zajęcia SKN EduHealth ProNurse. Tym razem, pod nadzorem Pani dr Marty Gawlik, z pielęgniarskim scenariuszem symulacyjnym mierzyli się studenci II roku Pielęgniarstwa, wspierani przez III rok tegoż kierunku. Ta forma nauki z pewną dozą zabawy bez wątpienia przyniesie wiele korzyści członkom SKN, i tych związanych z wiedzą typowo medyczną, jak i tych wiążących się ze swobodą pracy i działania w centrum symulacji.

Informacja oraz pełna galeria zdjęć dostępne na stronie ICSM WNoZ UO