1 marca 2022 roku odbył się I etap XII Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej.

Olimpiada organizowana jest dla studentów III roku pielęgniarstwa, studiów stacjonarnych, z udział w niej biorą następujące uczelnie: Uniwersytet Opolski (Wydział Nauk o Zdrowiu), Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W pierwszym etapie studenci rozwiązywali test, który zawierał 60 pytań.

Do II etapu Olimpiady przeszli studenci, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów z testu:

1. Joanna Klimek (53/50 pkt.)
  2. Teresa Skrzipczyk (50/60 pkt.)
  3. Julia Wójcik (48/60 pkt.)
  4. Karolina Faińska (47/60 pkt.)

II etap XII Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej odbędzie się w dniu 23 marca 2022 r. o godzinie 10:00

Laureatom I etapu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej części Olimpiady!

XII Międzyuczelniana Olimpiada Pielęgniarska (Plakat)