Mimo, że od 2 klasy szkoły podstawowej do decyzji o wyborze kierunku studiów jest dłuuuuga droga, warto już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom jak edukacja na tych wyższych etapach może wyglądać. Wczoraj (8 kwietnia 2024) na Wydziale Nauk o Zdrowiu UO mieliśmy przyjemność gościć uczniów 2 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu.

Dzieci odwiedziły m.in pracownie fizjoterapii, położnictwa oraz Innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej. Miały okazję zobaczyć modele niemowląt, inkubator; przyjrzeć się zajęciom z kinezyterapii; zmierzyć sobie ciśnienie i sprawdzić saturację. Było mnóstwo emocji, pytań i deklaracji że bardzo chcą u nas studiować! Na koniec całą klasa na sali gimnastycznej wzięła udział w zajęciach z trening medycznego prowadzonych przez studentów 3 roku fizjoterapii.

To był dzień pełnej wrażeń! 😉