W imieniu Instytutu Fizyki UO wraz z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz firmą Fielmann zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wykładzie z cyklu Strefa OPT, który odbędzie się 8 marca 2023 r. o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury, ul. Katowicka 95 w Opolu.

Wykład pt. „Stosowanie kropli i maści ocznych – trudności w stosowaniu” wygłosi mgr farm. Rafał Sochacki, magister farmacji oraz licencjat zarządzania. Zawodowo związany z marketingiem farmaceutycznym leków na receptę. Słuchacz studiów MBA – zarządzanie w ochronie zdrowia. Od kilku lat edukator w mediach społecznościowych za pośrednictwem serwisów Instagram i Tiktok (@atorwastatyna) oraz swojego bloga: zdrowotnasfera.pl. Jest autorem podcastu „Po prostu o lekach”.

W trakcie wykładu zostaną omówione postacie leków ocznych oraz charakterystyka podania dospojówkowego leku. Uczestnicy zapoznają się także z zasadami prawidłowej aplikacji kropli do oczu, a także maści i żeli ocznych. Poznają zasady podawania kilku rodzajów kropli u jednego pacjenta. Zostaną także omówione najczęstsze problemy, jakie są zgłaszane przez pacjentów przy stosowaniu leków do oczu oraz strategie ich uniknięcia.

Udział w wykładzie jest możliwy w formie stacjonarnej lub zdalnej. Obowiązują zapisy poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego!
lub wejść na stronę www.strefaopt.pl, gdzie można zapisać się klikając w zakładkę “Zapisz się”.

Wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube

Wydarzenia dostępne na stronie Facebook

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Instytutu Fizyki, tel. 77 452 72 50