W imieniu Instytutu Fizyki UO wraz z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz firmą Fielmann zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wykładzie z cyklu Strefa OPT, który odbędzie się 13 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury, ul. Katowicka 95 w Opolu.

Wykład pt. „Jaskra” wygłosi dr n. med. Małgorzata Mulak.

Pani doktor jest wybitną specjalistka zajmującą się Jaskrą, która często określana jest „cichym złodziejem wzroku”. Jaskra jest jedną z głównych przyczyn obniżenia ostrości wzroku (doprowadza nawet do ślepoty) w krajach wysoko rozwiniętych. Jest to zespół chorób o złożonej, wieloczynnikowej etiologii, których wspólnym mianownikiem jest uszkodzenie nerwu wzrokowego, stąd określenie ”neuropatia jaskrowa”.

W prezentacji zostaną przedstawione różne rodzaje jaskry: jaskra otwartego i zamkniętego kąta, jaskra wrodzona, a także najważniejsze teorie dotyczące etiologii choroby oraz czynniki ryzyka. Omówione będą metody diagnostyczne, z wykorzystaniem badań obrazowych oraz współczesne możliwości terapeutyczne, obejmujące leczenie zachowawcze, laserowe oraz chirurgiczne.

Udział w wykładzie jest możliwy w formie stacjonarnej lub zdalnej. Obowiązują zapisy poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego!
lub wejść na stronę www.strefaopt.pl, gdzie można zapisać się klikając w zakładkę “Zapisz się”.

Wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube

Wydarzenia dostępne na stronie Facebook

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Instytutu Fizyki, tel. 77 452 72 50