Mgr Ewa Ledwoń pielęgniarka i edukatorka diabetologiczna z Wydziału Nauk o Zdrowiu UO oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, czynnie uczestniczyła w elitarnej, międzynarodowej szkole towarzystwa ISPAD (Science School for Healthcare Professionals) w Abu-Zabi, gdzie przedstawiała swój projekt badawczy, którego celem jest edukacja nauczycieli szkół i przedszkoli, do których uczęszczają dzieci z cukrzycą typu 1.

Projekt realizowany będzie w ramach Międzynarodowej Szkoły ISPAD, największego towarzystwa naukowego zajmującego się cukrzycą młodych.

Pani mgr Ewa Ledwoń na co dzień pracuje na kierunku Pielęgniarstwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Prowadzi zajęcia z psychodietetyki i pielęgniarstwa pediatrycznego.

Artykuł na stronie NTO: Kliknij Tutaj!

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych! 🙂