W dniach 19-20 maja 2022 zespół Innowacyjnego Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu UO oraz Studentki Pielęgniarstwa – Anna Grobelka oraz Melania Radczak wzięli czynny udział w III Sympozjum Symulacji Medycznej „Współczesne trendy w kształceniu na kierunkach medycznych” organizowanych przez Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie.

W czasie tego wydarzenia Jakub Zalewski wygłosił dwa wykłady pt. Akcja Kooperacja – Technik Symulacja, dotyczący zarządzania centrum symulacji medycznej oraz drugi pt. Symulacja jako zdrowa rywalizacja na tematów szeroko pojętych zawodów w symulacji medycznej.

Poza wykładami odbyły się również warsztaty prowadzone przez naszych techników Piotra Kubackiego, Krzysztofa Buczkowskiego oraz Mateusza Ptaka. Pierwsze pod enigmatyczną nazwą – Dzień Technika zaczyna się od śmietnika czyli jak odzyskiwać sprzęt wykorzystywany na zajęciach, a drugie – Moulage czyli kto to robi i czy warto? Oba dedykowane technikom symulacji medycznej, jednak spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dydaktyków na co dzień prowadzących zajęciach w centrach symulacji medycznej.

Dodatkowo odbyła się sesja naukowa prac plakatowych, w którym udział wzięły przedstawicielki naszego Wydziału reprezentujące SKN Medical Simulation Student Society. Studentki przedstawiły prace pt „Symulacja oczami studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu” oraz „Kształcenie zdalne na kierunku pielęgniarstwo, przyszłość czy kompletne fiasko?” Okazało się, że decyzją komisji oceniającej prace za najlepszą pracą wśród kilkudziesięciu plakatów reprezentujących różne uczelnie z całej Polski plakat autorstwa Anny Grobelki dotyczący kształcenia zdalnego zwyciężył otrzymując zaszczytne wyróżnienie.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie i możliwość podzielenia się naszymi opolskim doświadczeniami w dziedzinie symulacji medycznej.