I Międzynarodowy Kongres Dysfunkcji Dna Miednicy, odbył się 2-3 lipca 2021 a jego głównym organizatorem był Uniwersytet w Cádiz (Hiszpania), Partner Uniwersytetu Opolskiego, realizujący wspólnie z UO oraz Uniwersytetem „G. d’Annunzio” w Chieti-Pescarze (Włochy) projekt zatytułowany „Kształcenie studentów uczelni medycznych i nauk o zdrowiu z zakresu leczenia zachowawczego dysfunkcji mięśni dna miednicy” w ramach Partnerstw Strategicznych Programu Erasmus+.

Kongres był wydarzeniem podsumowującym 3-letni projekt realizowany w ramach programu ERASMUS+ Partnerstwa Strategiczne, którego celem było poszerzenie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji jego uczestników w zakresie najnowszych metod diagnostyki i terapii wykorzystywanych w zaburzeniach kontynencji.

Wśród panelistów po stronie UO znajdą się między innymi dr hab. Tomasz Halski, prof. UO, dr Martyna Kasper-Jędrzejewska oraz dr Lucyna Ptaszkowska. W kongresie udział wezmą ponadto specjaliści z instytucji w Cádiz, Alculi, Madrycie, Sewilli, Máladze, Barcelonie (Hiszpania), Chieti-Pescarze, Padwie (Włochy) oraz Monachium (Niemcy).

Ponad 500 zarejestrowanych osób z całego świata, ponad 200 uczestników obecnych on-line w trakcie przedstawianych prezentacji sprawiło, że wydarzenie nabrało dla nas, zespołów projektowych specjalnego znaczenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.
Zespół Projektowy