HcSimWeek – Dzień 3-4 (16-17.09.2021)

Healthcare Simulation Week 2021 – Dzień 3-4 (16-17.09.2021)

Tegoroczne obchody Simulation Week za nami. W ciągu dwóch ostatnich dni – w czwartek i piątek gościliśmy w Innowacyjnym Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu UO studentów oraz dydaktyków z kierunku pielęgniarstwo i położnictwo Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Z tej okazji przygotowano na każdy dzień kilka scenariuszy, które dotyczyły m.in. postępowania z pacjentem urazowym, wstrząs anafilaktyczny po ugryzieniu przez osę czy nieszczęśliwy wypadek w szkolnych schodach. Dydaktycy natomiast mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy w centrach symulacji medycznej. Spotkanie zaowocowało wieloma planami i pomysłami na przyszłość zarówno tych praktycznych wykorzystywanych w symulacji medycznej jak również naukowych o wspólnych publikacjach i konferencjach.

Na koniec tego wydarzenia kierujemy ogromne podziękowania do Pani Prorektor ds. Collegium Medicum dr hab. Renaty Szyguły oraz Pani Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr Marty Sobery za pomoc i wsparcie organizacji Simulation Week. Dzięki temu mogliśmy razem z naszymi Partnerami z Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, Szpitalem w Oleśnie oraz Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie zorganizować warsztaty i wymienić się wspólnymi doświadczeniami.
Dodatkowo słowa podziękowania kierujemy do Pana Michała Żyły oraz Bartosza Świątka z firmy Laerdal Medical za wsparcie sprzętowe i pomoc w organizacji Tygodnia Symulacji Medycznej w Opiece Zdrowotnej.

Kolejne Simulation Week już za rok! 🙂