Pierwszy etap akcji edukacyjnej „Małe dziecko-wielka choroba” dobiegł końca!

Dzięki dyscyplinie i dużemu zaangażowaniu wspaniałej Ekipy studentek II roku studiów licencjackich kierunku Pielęgniarstwo, udało się zrealizować plan w 100%. Przedsięwzięcie nie było łatwe logistycznie, wzięło w nim bowiem udział 11 przedszkoli z Opola i okolic. W akcji uczestniczyło ponad 1000 przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na odwiedziny „Pań pielęgniarek”. Z zainteresowaniem słuchały informacji, które przykazywałyśmy, zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w zajęciach (na czym nam szczególnie zależało). Ogromnym zaskoczeniem dla nas, prowadzących, był fakt, że zwłaszcza te najmłodsze dzieci tzn. 3-4 latki przejawiały tak duże zainteresowanie.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie w każdym z przedszkoli, za tak duże zainteresowanie akcją oraz życzliwe i bardzo konstruktywne opinie na temat sposobu prowadzenia zajęć.

O przebiegu naszej akcji, jej celu i założeniach można posłuchać w audycji w Radio Doxa

Audycja “Przychodzi starzec do lekarza” z dnia 5 marca 2024 podsumowująca akcję do odsłuchania w Radio Doxa

Ale na tym nie koniec! Przed dziećmi konkurs plastyczny. Czekamy na prace wykonane przez przedszkolaków nawiązujące do treści omawianych w czasie naszej wizyty. Prace wykonane w dowolnej formie, w formacie A4 należy przesłać do dnia 10 kwietnia na adres: Sekretariat Koordynatorów kierunków Pielęgniarstwo i Położnictwo, Wydział Nauk o Zdrowiu UO, ul. Katowicka 68, 45-060 Opole (z dopiskiem konkurs plastyczny). Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Finał akcji połączony z wręczeniem certyfikatów dla przedszkoli biorących udział w akcji i nagród dla zwycięzców konkursu odbędzie się w maju, w ramach Pikniku Zdrowia organizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia w nim udziału.

Kolejna akcja edukacyjna już za rok!