W dniu 8 czerwca 2024 r. (sobota) na Wzgórzu Uniwersyteckim przy pl. Kopernika w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki odbył się 21. Opolski Piknik Naukowy.

Po raz kolejny na Pikniku nie zabrakło również stanowisk naszego Wydziału, które cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczestników.

Zabiegi/warsztaty oferowane przez Wydział Nauk o Zdrowiu UO:

• Dietetyka – Pomiary składu ciała, jadłospisy i porady dietetyczne;
  • Fizjoterapia – Konsultacje Fizjoterapeutyczne;
  • Kosmetologia – Malowanie twarzy dzieci, poradnictwo kosmetologiczne, analiza skóry, makijaże dla kobiet w każdym wieku, kolorowe warkoczyki dla dzieci;
  • Pielęgniarstwo – Pomiary glikemii, edukacja diabetologiczna, profilaktyka onkologiczna dla mężczyzn;
  • Położnictwo – Profilaktyka raka szyjki macicy, profilaktyka raka piersi – nauka samobadania piersi, pielęgnacja noworodka – konsultacje położnej

Wraz ze studentami wszystkich kierunków w Pikniku uczestniczyli także nasi wykładowcy: dr inż A. Bryll, dr Magdalena Golachowska, dr Dagna Maculewicz, dr Tomasz Matusz, mgr Monika Rusztowicz, dr Urszula Posmyk, mgr Ewa Ledwoń, mgr Marzena Brzozowska oraz mgr Beata Kaczmarczyk.

Dodatkowo na terenie Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Katowickiej 68 w Opolu, w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki można było skorzystać z profilaktyki raka piersi w godzinach od 8.30 do 12.30.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przedsięwzięcie i do zobaczenia za rok! 😉