Zaznacz stronę

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy i Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu

Deklarujemy naszą pełną solidarność z narodem ukraińskim i prosimy Was o wsparcie!

W dniach 28 lutego – 03 marca 2022 r. w holu, przy Sali 045 Wydziału Nauk o Zdrowiu organizujemy zbiórkę poniżej wymienionych artykułów, które przekażemy osobom potrzebującym w tym trudnym czasie naszej pomocy.

Na liście potrzebnych produktów znajdują się:

  • Środki kosmetyczne i higieniczne: pasty do zębów dla dorosłych i dla dzieci, szczoteczki dla dorosłych i dzieci, mydła, szampony, podpaski, tampony, płyny do dezynfekcji, chusteczki higieniczne, odzywki do włosów, balsamy do ciała.
  • Środki opatrunkowe (bandaże, plastry, itp.)
  • Dla najmłodszych dzieci: pieluszki, waciki, kremy do pielęgnacji, chusteczki nawilżane, butelki do karmienia, smoczki, zabawki (nieduże)
  • Odzież i buty, w szczególności dla dzieci i kobiet: tylko na aktualną porę roku, bielizna – tylko rzeczy nowe!
  • Koce, śpiwory, poduszki, pościele, poszewki, prześcieradła, ręczniki, itp.
  • Jedzenie – tylko produkty długoterminowe, łatwe do transportu i przechowywania bez lodówki, jak: puszki, makarony, ryże, kasze (np. gryczana), mleko w kartonach, pieczywo pakowane w folie z dłuższym terminem ważności, płatki śniadaniowe, owsianki typu instant, zupki instant, bakalie (pakowane), tubki owocowe (dla dzieci i dorosłych), batony, czekolady, lizaki, kawa, herbata, kakao, napoje w kartonikach.
  • Karma i akcesoria dla zwierząt.

Organizatorzy apelują, by rzeczy były posegregowane, podzielone na mniejsze paczki i opisane, np. paczka żywność, paczka kosmetyki. To samo dotyczy odzieży, musi być podzielona i opisana, np. ubrania dla chłopca. Prosimy o przekazywanie rzeczy czystych i zadbanych. Bielizna i rzeczy higieny osobistej oraz akcesoria dla dzieci jak smoczki czy butelki – tylko nowe.

Liczymy na Was i Dziękujemy!


AKTUALIZACJA! Na ten moment nie prowadzimy już zbiórki artykułów, jeżeli coś się zmieni będziemy Państwa informować! Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie! 🙂


Punkt zbiórki na naszym Wydziale (hol przy sali 045)