W dniach 17-20 maja 2021 r. Wydział Nauk o Zdrowiu (kierunek kosmetologia), miał przyjemność gościć nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Medycznego w Sofii (Bułgaria):

• PhD Binnaz Asanova – Head specialty- Medical aesthetic care/cosmetology
  • PhD, Assoc. Prof. Silbia Tsanova-Savova – Food Hygiene
  • Slaveyka Paneva – Medical chemistry and biotechnology

Bułgarskie nauczycielki akademickie miały możliwość zapoznania się z nowoczesną aparaturą kosmetyczną taką jak: oczyszczanie wodorowe, mezoterapia bezigłowa, IPL (Intensive Pulsing Light) oraz z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej.

dr Binnaz Asanova zaprezentowała swój autorski drenaż limfatyczny, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych studentek.

Jesteśmy niezmiernie dumni, iż mogliśmy zapoznać nowe koleżanki z naszymi pracowniami kosmetycznymi oraz ukazać jak wygląda nauczenie kosmetologii w Polsce. Jesteśmy pewni, iż w przyszłości niejednokrotnie się spotkamy i będzie to owocna obustronna wymiana.