Uniwersytet Opolski wspólnie z partnerem Fielmann Polska w dniu 1. czerwca br. organizuje wydarzenie pn. “Przejrzyj na oczy – zadbaj o swoją karierę z Fielmann Polska i Uniwersytetem Opolskim”, skierowane jest wyłącznie do uczniów szkół województwa opolskiego oraz studentów Uniwersytetu zainteresowanych tematyką profilaktyki narządu wzroku.

Celem wydarzenia jest profilaktyka zdrowotna narządu wzroku uczniów i nauczycieli, szczególnie narażonych na nowo powstałe zaburzenia w wyniku realizowanej nauki zdalnej.
Dodatkowo chcemy zwrócić uwagę na nowo utworzony kierunek studiów w Uniwersytecie Opolskim, realizowany przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego: Optyka okularowa z elementami optometrii.

Wydarzenie online odbędzie się w dniu 01 czerwca 2021 roku w godz. 10:00 – 15:00 na platformie MsTeams i podzielone jest na 3 bloki tematyczne:

• Blok 1: 10:00-11:20,
  • Blok 2: 11:30-13:10,
  • Blok 3: 13:30-15:00.

Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej części lub całości wydarzenia.
W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. 20-30 minutowe wykłady, konkursy z nagrodami i zdalny – bezpieczny – pokaz laserów.

Spotkania prowadzone są przez praktyków branży optycznej i ekspertów akademickich, którzy omówią ciekawe zagadnienia związane z optyką oraz temat profilaktyki i etyki w zawodzie optyka. Co istotne, uczniowie prócz zagadnień tematycznych otrzymają informacje dot. kształcenia i ścieżki zawodowej jaką mogą podjąć.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Obowiązują zapisy – Kliknij tutaj!

Program konferencji – “Przejrzyj na oczy – zadbaj o swoją karierę z Fielmann Polska i Uniwersytetem Opolskim”

Link do wydarzenia na FB – facebook.com/events/4019854938103861

Serdecznie zachęcamy do udziału!