W imieniu Instytutu Fizyki UO wraz z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz firmą Fielmann zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wykładzie z cyklu Strefa OPT, który odbędzie się 11 stycznia 2023 r. o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury, ul. Katowicka 95 w Opolu.

Wykład pt. „Nie widzę problemu” wygłoszą Małgorzata Szumowska (warszawianka roku 2022) i Sebastian Grzywacz (@odlotowyniewidomy).

Są to reprezentanci Niewidzialnej Wystawy, Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna, aktywiści, edukatorzy i wolontariusze.

Poprzez pozornie lekką, stand-upową formułę swoich wykładów przemycają ważne treści m.in. na temat wzroku, jego utraty, procesu zmiany, szacunku, akceptacji i różnorodności, a także pracy z psem przewodnikiem. Docierają do wielu grup wiekowych i różnych grup społecznych, aby rozprawiać się z mitami i stereotypami dotyczącymi niepełnosprawności, a hasło #niewidzeproblemu to ich wizytówka, która otwiera niejedne drzwi!

Udział w wykładzie jest możliwy w formie stacjonarnej lub zdalnej. Obowiązują zapisy poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego!
lub wejść na stronę www.strefaopt.pl, gdzie można zapisać się klikając w zakładkę “Zapisz się”.

Wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube

Wydarzenia dostępne na stronie Facebook

Dodatkowo: Strefie OPT towarzyszą comiesięczne darmowe profesjonalne badania wzorku dla Pracowników Uniwersytetu Opolskiego.

Najbliższe badania odbędą się już w środę 11.01.2023 r. w godz. 8:00-15:00, w Pracowni Optometrii Instytutu Fizyki (sala 124) Uniwersytetu Opolskiego, ul. Oleska 48, Opole. Pracownia optometrii mieści się na pierwszym piętrze budynku za Dziekanatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Na badania wzroku obowiązują zapisy