W imieniu Instytutu Fizyki UO wraz z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz firmą Fielmann zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wykładzie z cyklu Strefa OPT, który odbędzie się 8 listopada 2023 r. o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury, ul. Katowicka 95 w Opolu.

Wykład pt. „Tyflografika (nie)konieczność widzenia” wygłoszą Patrycja Zalejska i Kirył Konowałow (kolobajki).

Kołobajki to pracownia tyflografii prowadzona przez dwójkę pasjonatów – Patrycję i Kiryła. Tworzą oni bajki dotykowe budzące zachwyt dzieci widzących jak i tych z dysfunkcją wzroku. Pracują z zastosowaniem przemawiających do wyobraźni faktur sensorycznych. Ich pierwsza bajki zdobyły szereg nagród w Polsce i na świecie. Zostali dwukrotnie nagrodzeni tytułem Idol Fundacji Szansa Dla Niewidomych. Oprócz bajek prowadzą szereg warsztatów plastyczno – empatyzujących dla dzieci i dorosłych.

Udział w wykładzie jest możliwy w formie stacjonarnej lub zdalnej. Obowiązują zapisy poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego!
lub wejść na stronę www.strefaopt.pl, gdzie można zapisać się klikając w zakładkę “Zapisz się”.

Wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube

Wydarzenia dostępne na stronie Facebook

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Instytutu Fizyki, tel. 77 452 72 50