Swoje zainteresowania skupia na fizjoterapii uroginekologicznej, w szczególności w grupie kobiet w ciąży i po porodzie. Interesuje się wpływem aktywności fizycznej na zdrowie w różnych etapach życia człowieka, w tym przede wszystkim szczególną uwagę koncentruje na okołoporodowej aktywności fizycznej - dostosowanej do potrzeb i możliwości kobiet na poszczególnych etapach ciąży, aktywnym porodem oraz aktywnością fizyczną wpływającą na powrót do sprawności sprzed ciąży.
W 2019 roku zdobyła tytuł certyfikowanego terapeuty Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Uczestniczyła w kursach, szkoleniach i warsztatach z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej oraz okołoporodowej. Autorka publikacji naukowych dotyczących wpływu ćwiczeń fizycznych oraz wybranych metod fizykoterapeutycznych na aktywność bioelektryczną mięśni dna miednicy.
Absolwentka Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - uzyskany tytuł magistra fizjoterapii, nr PWZFz: 61038. Posiada stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu uzyskany na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od 2019 roku pełni funkcję dydaktyka na uczelni wyższej. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć - teoretycznych i praktycznych - z zakresu kształcenia ruchowego i metodyki nauczania ruchu, fizjoprofilaktyki i promocji zdrowia oraz fizykoterapii. Opiekun Studenckiego Koła Naukowego "Fizjonerzy". Pracę ze studentami jako dydaktyk łączy z czynną pracą w zawodzie fizjoterapeuty.
Uniwersytet Opolski
ul. Kopernika 11a
45-040 Opole
Rektorat
tel.: 77 541 59 03
Biuro Kanclerza
tel.: 77 541 60 70
NIP: 754-000-71-79
Regon: 000001382