W imieniu Instytutu Fizyki UO wraz z Uniwersyteckim Centrum Transferu Wiedzy i Technologii oraz firmą Fielmann zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wykładzie z cyklu Strefa OPT, który odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury, ul. Katowicka 95 w Opolu.

Wykład pt. „Najpopularniejsze mity dotyczące wzroku” wygłosi mgr inż. Justyna Nater, optometrystka, optyk okularowy, a także redaktor naczelna magazynu “Dbaj o wzrok”, od 2014 roku działająca aktywnie w sieci jako @dbajowzrok. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Organizatorka ogólnopolskiej konferencji Eye Care Conference. Autorka branżowego słownika polsko-angielskiego, a także elektronicznych materiałów edukacyjnych.

W trakcie wykładu zostaną omówione najpopularniejsze mity dotyczące wzroku i wyjaśnienia dlaczego mogą być one bardzo szkodliwe dla zdrowia i komfortowego widzenia. W czasach, w których każdy może być ekspertem w dowolnej dziedzinie, dzięki relacji „mi pomogło” w mediach społecznościowych, bardzo ważna jest umiejętność rozsądnego podejścia do treści publikowanych w sieci. Podczas wykładu poruszony zostanie również temat o różnicach pomiędzy CBM (medycyną opartą na celebrytach), a EBM (medycyną opartą na faktach).

Udział w wykładzie jest możliwy w formie stacjonarnej lub zdalnej. Obowiązują zapisy poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego!
lub wejść na stronę www.strefaopt.pl, gdzie można zapisać się klikając w zakładkę “Zapisz się”.

Wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube

Wydarzenia dostępne na stronie Facebook

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Instytutu Fizyki, tel. 77 452 72 50