W dniu 27 maja 2023 r. (sobota) w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki odbył się 20. Opolski Piknik Naukowy.

Po raz kolejny na Pikniku nie zabrakło również stanowisk naszego Wydziału, które cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczestników.

Zabiegi/warsztaty oferowane przez Wydział Nauk o Zdrowiu UO:

• Dietetyka – analiza składu ciała oraz szybkie porady dietetyczne.
  • Fizjoterapia – warsztaty i konsultacje fizjoterapeutyczne (pomiar siły mięśniowej, masaże).
  • Kosmetologia – porady pielęgnacyjno-kosmetologiczne; zabiegi regeneracyjne skóry dłoni; metamorfoza wizażowa.
  • Pielęgniarstwo – pomiar parametrów – waga, wzrost, glikemia, ciśnienie; edukacja onkologiczna; pierwsza pomoc w pigułce – BLS + AED; festyn – konkursy dla dzieci.
  • Położnictwo – pielęgnacja noworodka- wszystko co musisz wiedzieć; samobadanie piersi; profilaktyka raka szyjki macicy; joga dla kobiet w ciąży.

Wraz ze studentami wszystkich kierunków w Pikniku uczestniczyli także nasi wykładowcy: dr Dorota Masłowiec, mgr Monika Rusztowicz, mgr Zuzanna Łazar-Chylińska, mgr Marzena Brzozowska, mgr Ewa Ledwoń, mgr Marta Pieniążek, mgr Sylwia Wójcik, dr Tomasz Matusz oraz dr inż. Arkadiusz Bryll.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przedsięwzięcie i do zobaczenia za rok! 😉

Strona Opolskiego Festiwalu Nauki