Niezwykłą serię wykładów popularnonaukowych adresowanych do wszystkich zainteresowanych swoim zdrowiem przygotowali naukowcy z Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Trwa druga edycja Opolskich Spotkań Medycznych. Zapraszamy!
Temat najbliższego spotkania – 23 listopada 2022 r. (godz. 18:00) – to „Powrót do sportu po kontuzji – jaka jest różnica między fizjoterapią a treningiem personalnym” – dr n. med. Agata Mroczek z Wydziału Nauk o Zdrowiu UO.
Link do spotkania będzie aktywny na FB krótko przed rozpoczęciem wydarzenia.
Agata Mroczek jest fizjoterapeutą, pedagogiem i dietetykiem, doktorem nauk o kulturze fizycznej. Ukończyła także studia podyplomowe: europejskie studia menedżerskie, zarządzanie oświatą, zarządzanie organizacją pozarządową.
Praktyk w dziedzinie fizjoterapii w sporcie. Specjalizuje się w funkcjonalnym treningu medycznym. Bazując na specjalistycznej wiedzy z anatomii, biomechaniki, motoryczności człowieka oraz nowoczesnych metod fizjoterapii prowadzi treningi medyczne, ukierunkowane na poprawę wzorców ruchowych, profilaktykę i terapię bólów kręgosłupa, optymalizację składu i proporcji ciała. Pracuje ze sportowcami, a także kobietami w ciąży i po porodzie.
Jest szkoleniowcem. Prowadzi szkolenia i kursy dla instruktorów fitness, trenerów personalnych, fizjoterapeutów i dietetyków. Dzieli się wiedzą i wspiera w rozwoju młode pokolenia specjalistów.
Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach. Obecnie pisze cztery książki.
Jest współtwórcą i kierownikiem merytorycznym międzynarodowych projektów z zakresu partnerstw strategicznych:
Od kilkunastu lat wykładowca akademicki w Polsce i za granicą. Obecnie zatrudniona na stanowisku adiunkta badawczo-dydaktycznego w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego, gdzie prowadzi wykłady i seminaria z anatomii, anatomii palpacyjnej, antropologii i antropometrii, ćwiczeń psychofizycznych i pedagogiki. Prowadzi także wykłady za granicą, m.in. w Portugalii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Czechach, we Włoszech i na Cyprze. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Antropokinetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu.
.
W każdą trzecią środę miesiąca, począwszy od października aż do czerwca, o godz. 18 wystarczy kliknąć w link, który będzie aktywny na krótko przed wydarzeniem i dostępny na naszej stronie internetowej, by usłyszeć wiele ciekawych i ważnych dla naszego zdrowia informacji. Szybko, bezpiecznie i od najlepszych fachowców! Bez logowania się, zakładania kont czy podawania jakichkolwiek danych o sobie.
Z inicjatywą zorganizowania cyklu Opolskich Spotkań Medycznych wyszedł dr hab. n. med. Dariusz Soszyński, prof. UO, kierownik Zakładu Fizjologii Wydziału Lekarskiego.
Jesteśmy przekonani, że organizowanie wykładów popularnonaukowych dla społeczeństwa, które starzeje się, ale jednocześnie dostrzega atuty tzw. zdrowego stylu życia może być świetną platformą edukacyjną – zauważa prof. Soszyński. – To niepowtarzalna okazja do popularyzacji wiedzy medycznej, do konfrontacji z wyobrażeniami i stereotypami, wreszcie do obalenia wielu mitów medycznych, chociażby tych związanych ze szczepionkami przeciw Covid-19.
Każde ze spotkań trwa około godziny, z czego 30-40 minut zajmuje wykład, reszta czasu jest przeznaczona na odpowiedzi wykładowcy na ewentualne pytania zadane w komentarzach; ze względów technicznych nie jest możliwa dyskusja na żywo.
Wydarzenia mają charakter prezentacji wygłaszanej przez wykładowcę live, zostaną jednak nagrane i umieszczone na platformie Youtube na koncie naszej uczelni, będzie więc można w każdej chwili je odtworzyć.
Zapraszamy do udziału!
.
Tematy wszystkich wykładów pierwszej edycji „Opolskich Spotkań medycznych”:
Uniwersytet Opolski
ul. Kopernika 11a
45-040 Opole
Rektorat
tel.: 77 541 59 03
Biuro Kanclerza
tel.: 77 541 60 70
NIP: 754-000-71-79
Regon: 000001382