Pragniemy poinformować, że realizowany projekt międzynarodowy pt.  „Interdyscyplinarność, wielokulturowość oraz praca z pacjentem w sytuacji niestandardowej w kontekście prowadzenia zajęć dydaktycznych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w Centrach Symulacji Medycznej” otrzymał prestiżową nominację Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii: Inteligentny rozwój edukacji.

Forum Inteligentnego Rozwoju to „unikalny kongres przyszłości”, czyli wyjątkowe wydarzenie naukowo technologiczne poświęcone upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat.

W związku z realizacją projektu międzynarodowego „Interdyscyplinarność, wielokulturowość oraz praca z pacjentem w sytuacji niestandardowej w kontekście prowadzenia zajęć dydaktycznych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w Centrach Symulacji Medycznej”  w dniach 20-24 września 2021r. w INNOWACYJNYM CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ Uniwersytetu Opolskiego, Wydziału Nauk o Zdrowiu (Collegium Salutis Humanae) realizowane były nagrania filmów instruktażowych, które w niedalekiej przyszłości zostaną zamieszczone w postaci kodów QR w publikacji książkowej w/w projektu.

Osobami zaangażowanymi w realizację drugiego rezultatu intelektualnego projektu partnerstw strategicznych byli:

1. Dydaktycy z Instytutu Nauk o Zdrowiu:
    • dr n. o zdr. Elżbieta Szlenk – Czyczerska
    • dr n. o zdr. Anna Jenczura
    • mgr Jakub Zalewski
    • prof. Tomasz Halski
  2. Technicy Symulacyjni Instytutu Nauk o Zdrowiu:
    • mgr inż. Mateusz Ptak
    • Krzysztof Buczkowski
  3. Studenci kierunku Pielęgniarstwo i Dietetyka Instytutu Nauk o Zdrowiu:
    • Anna Grobelka
    • Izabela Maciałek