Kierunki studiów

Dietetyka

Dietetyka ma charakter interdyscyplinarny, obejmuje ona poznanie wiedzy z zakresu nauk biologicznych, fizycznych, chemicznych, anatomii i fizjologii człowieka, biochemii, chemii żywności. Studia na kierunku Dietetyka przygotowują specjalistów z zakresu żywienia zbiorowego i indywidualnego. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe niezbędne do wykonywania zawodu dietetyka, w szczególności do prowadzenia żywienia osób zdrowych, prowadzenia leczenia dietetycznego osób cierpiących na różnorodne schorzenia, prowadzenia żywienia osób wymagających szczególnego odżywiania a także właściwego odżywiania dzieci zdrowych i chorych. Absolwenci zdobyć mają wiedzę umożliwiającą im zarządzanie zakładami żywienia zbiorowego a także samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego i cateringu.


Rekrutacja na studia na kierunku
nazwa_kierunku:
– studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne (licencjackie)
– studia I-stopnia (3-letnie), niestacjonarne (licencjackie)
– studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)
– studia II-stopnia (2-letnie), niestacjonarne (magisterskie)

Fizjoterapia

Fizjoterapia – celem kształcenia na jednolitych studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia jest wykształcenie i przygotowanie zawodowe przyszłych absolwentów do samodzielnej pracy z osobami chorymi z niepełnosprawnościami w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce i w celach leczniczych. Absolwenci uzyskują szeroką wiedzę merytoryczną, umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne niezbędne do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Absolwenci kierunku Fizjoterapia mogą podjąć pracę w: podmiotach leczniczych, uzdrowiskach i sanatoriach, placówkach oświatowych i sportowych oraz gabinetach odnowy biologicznej. Przygotowywani są również do pracy z osobami chcącymi poprawić swoją sylwetkę, wydolność i sportowcami (rehabilitacja sportowa). Będą przygotowani do pracy w instytutach naukowo – badawczych, administracji państwowej i samorządowej.


Rekrutacja na studia na kierunku
nazwa_kierunku:
– studia jednolite (5-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Kosmetologia

Kosmetologia – celem kształcenia na kierunku Kosmetologia jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów  w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i estetycznej. Podstawę teoretyczną stanowi wiedza ogólna z zakresu nauk o zdrowiu, nauk medycznych i humanistycznych m.in. anatomii, fizjologii, dermatologii, chirurgii plastycznej, mikrobiologii, fizjoterapii, biochemii oraz wiedza szczegółowa z zakresu kosmetologii, aparatury kosmetycznej, odnowy biologicznej, trychologii, podstaw podologii, aromaterapii oraz wizażu z elementami charakteryzacji i stylizacji. Absolwenci kierunku Kosmetologia znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, podologicznych, kosmetologicznych, ośrodkach odnowy biologicznej, SPA, firmach produkujących kosmetyki, a także samodzielnie prowadzą własne gabinety specjalistyczne.


Rekrutacja na studia na kierunku Kosmetologia:
– studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne (licencjackie)
– studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo – celem kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo jest zapewnienie wysokiego poziomu wykonywanej pracy poprzez  kształtowanie sylwetki absolwenta gotowej do samodzielnego pełnienia roli zawodowej i posługiwania się wiedzą z zakresu przedmiotów nauk podstawowych, społecznych i humanistycznych, podstaw opieki pielęgniarskiej oraz opieki specjalistycznej.  Absolwent po ukończeniu studiów I stopnia może podjąć pracę w placówkach ochrony zdrowia w Polsce, a także za granicą, prowadzić własną praktykę zawodową, oraz możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia. Kwalifikacje, które nabywa absolwent z tytułem magistra pielęgniarstwa są automatycznie i bezwarunkowo uznawane w krajach Unii Europejskiej, co powoduje, że absolwent może korzystać ze wspólnotowego rynku pracy i swobodnego przepływu osób zgodnie z obowiązującymi w tym przedmiocie przepisami.


Rekrutacja na studia na kierunku Pielęgniarstwo:
– studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne (licencjackie)
– studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Położnictwo

Położnictwo to dziedzina medycyny zajmująca się okresem ciąży, porodu i połogu. Ściśle związana z ginekologią. W tym zawodzie ważna jest wiedza, wykształcenie, a oprócz tego niezbędna jest pasja i powołanie. Studenci zdobywają wiedzę medyczną dotyczącą kobiety w okresie ciąży, porodu i połogu oraz z zakresu ginekologii i opieki nad noworodkiem. Absolwenci, jako specjaliści w swej dziedzinie mogą liczyć na zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, administracji państwowej i samorządowej oraz w szkolnictwie. Zostaną w pełni przygotowani do wykonywania zawodu położnej/położnego, którzy wdrażają najnowsze metody i techniki przydatne w wykonywanym na co dzień w zawodzie, a także do podejmowania innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych oraz do wyznaczania kierunków podejmowanych badań naukowych swojej dziedziny.


Rekrutacja na studia na kierunku Położnictwo:
– studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne (licencjackie)
– studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Skip to content