Szanowni Państwo,

w imieniu Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu pragniemy serdecznie zaprosić na Spotkanie Informacyjne dla Szkolnictwa Wyższego, realizowane przez Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Opole przy współpracy z Uniwersytetem Opolskim oraz Politechniką Opolską

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2023 r. o godz. 9:00 w Centrum Nauka-Biznes (Opole, ul. Waryńskiego 4 – aula Rudolfa Kośmidra)

REJESTRACJA

PROGRAM SPOTKANIA (PDF)

Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do:

• Koordynatorów uczelnianych i wydziałowych programu Erasmus+
  • Pracowników dydaktycznych uczelni ze wszystkich dyscyplin naukowych, pragnących realizować projekty międzynarodowe w obszarze szkolnictwa wyższego
  • Nauczycieli akademickich, którzy chcieliby realizować projekty dotyczące wdrażania nowatorskich metod kształcenia
  • Pracowników uczelni zainteresowanych rozwojem własnym i studentów

Spotkanie ma na celu dostarczenie informacji dotyczących mobilności oraz projektów skierowanych do sektora szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+ na lata 2021-2027. Omawiane będą zagadnienia takie jak:

• Europejski Korpus Solidarności
  • Wspieranie innowacyjnego rozwoju uczelni
  • Mobilność wewnątrz Europy i poza nią
  • Przykłady udanych partnerstw współpracy oraz innych projektów

W programie:

• Panel Uczelni Miasta Opola „Erasmus + jako narzędzie wspierające innowacyjny rozwój uczelni”
  • Informacje i przykłady mobilności europejskiej i pozaeuropejskiej (w ramach Akcji 1)
  • Przykłady i najlepsze praktyki projektów partnerstw współpracy i innych typów projektów (m.in. wspólne studia, budowanie potencjału w sektorze szkolnictwa wyższego, działania Jean Monnet), skierowanych do sektora szkolnictwa wyższego (w ramach Akcji 2).