REKTOR I SENAT UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO

3 X 2023 R. O GODZ. 11.00
W AULI WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO
PRZY UL. W. DRZYMAŁY 1A W OPOLU

PROGRAM INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2023/2024:

2 PAŹDZIERNIKA 2023 R. GODZ. 18.00 – Kościół Seminaryjno-Akademicki p.w. św. Jadwigi Śląskiej (Opole, ul. W. Drzymały 1a)

• Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Jana Kopca w intencji środowiska akademickiego Opola

3 PAŹDZIERNIKA 2023 R. GODZ. 11.00 – UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO GODZ. 11.00  Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego (ul. W. Drzymały 1a)

• Gaude Mater Polonia
  • Otwarcie uroczystości, powitanie Gości
  • Sprawozdanie Rektora prof. dr. hab. Marka Masnyka z działalności Uniwersytetu Opolskiego w roku akademickim 2022/2023
  • Immatrykulacja studentów i doktorantów
  • Wystąpienie Franciszka Posackiego, przewodniczącego Samorządu Studenckiego UO
  • Wystąpienie mgr. Jerzego Pogrzeby, przewodniczącego Samorządu Doktorantów UO
  • Składanka muzyczna w wykonaniu Chóru Akademickiego „Dramma per Musica”
  • Wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Romualda Jończego “Koniec wielkiej ucieczki z regionu? O/polska młodzież na rynku pracy wczoraj i dziś.”
  • Gaudeamus igitur

Informacja ze strony głównej Uniwersytetu Opolskiego