Zaznacz stronę

Dnia 7 maja 2024 r. w Innowacyjnym Centrum Symulacji Medycznej WNoZ UO miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie – VI edycja Opolskich Gier Symulacyjnych “SIMOLYMPICS_2024”.

W szranki stanęło 8 drużyn. Tak duże zainteresowanie i chęć sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności praktycznych ze strony naszych studentów przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów.

Zespół Innowacyjnego Centrum Symulacji Medycznej w składzie mgr inż. Mateusz Ptak, mgr Piotr Kubacki, Krzysztof Buczkowski, moja skromna osoba 😊 oraz zespół pod kierunkiem Pani dr Marty Gawlik (Koordynatora kierunku Pielęgniarstwo) z niezastąpioną Panią mgr Joanną Cappek oraz dydaktykami: dr Katarzyną Szwamel, dr Elżbietą Szlenk-Czyczerską, mgr Ewą Ledwoń, dr Ewą Radwańską, mgr Joanną Bednarz oraz mgr Jolantą Nawarą,  którzy przygotowali scenariusze i pełnili rolę sędziów zmierzył się z przygotowaniem 4 zadań w tym jednego sprawnościowego. W całym przedsięwzięciu dzielnie wspierali nas Panowie mgr Marcin Gajda oraz inż. Mateusz Ganczarski.

O godzinie 8:30 dnia 7 maja nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów, którego dokonała Pani dr Marta Sobera Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UO. Chwilę po godzinie 9:00 pierwsze drużyny rozpoczęły konkurencje. We wczesnych godzinach popołudniowych udało się zakończyć pierwszy etap, który pozwolił na wyłonienie drużyn, które następnie zmierzyły się z finałowym scenariuszem. Po pełnym napięcia oczekiwaniu na ogłoszenie wyników skład sędziowski podał wyniki końcowe i tak zwycięzcami VI edycji zawodów symulacyjnych Opolskie SIMOLYMPICS_2024 została drużyna w składzie: Martyna Sepot, Magdalena Piestrak, Jagoda Laufer, Aleksandra Dzieciniak, Oliwia Szlęzak studentki II roku na kierunku Pielęgniarstwo.

Pragnę złożyć serdeczne gratulacje drużynie wygranej. Nadmienię, że drużyna ta będzie reprezentowała naszą uczelnię na ogólnopolskich zawodach SIM_CHALLENGE 2024, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca 2024 i tu niespodzianka również w Opolu (organizatorem zawodów ogólnopolskich jest również Innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej wraz z kierunkiem Pielęgniarstwo). Pozostałym zawodnikom składam podziękowania, oraz gratulacje. Jesteśmy z Was wszystkich dumni i cieszymy się z ogromnego odzewu i licznego przybycia studentów zarówno z kierunku Pielęgniarstwo jak i Położnictwo.

Z wyrazami szacunku dla wszystkich: organizatorów jak i uczestników 🙂

Dyrektor Innowacyjnego Centrum Symulacji Medycznej WNoZ UO:
mgr Dawid Obłój

OBSZERNA FOTORELACJA Z ZAWODÓW

Poniżej kilkanaście wybranych fotografii