Drodzy studenci/Drogie studentki!

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na intensywne programy szkoleniowe dla studentów/studentek Wydziału Nauk o Zdrowiu, które odbędą się w Opolu w terminie 24-28 października 2022 r.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu Partnerstw Strategicznych (nr projektu: 2020-1-PL01-KA203-081905) “Innowacyjne kształcenie studentów nauk medycznych i nauk o zdrowiu, wynikające z lepszego dostosowania oferty dydaktycznej w aspekcie potrzeb zdrowotnych kobiet w ciąży i po porodzie.

Kryteria kwalifikacyjne dla uczestniczących studentów:

• studenci/studentki fizjoterapii lub położnictwa, co najmniej II roku studiów licencjackich/ jednolitych magisterskich;
  • znajomość języka angielskiego. Ponieważ zajęcia prowadzone podczas wydarzenia będą prowadzone w języku angielskim, będą wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego. Uczniowie, którzy posiadają certyfikat językowy potwierdzający ich poziom znajomości języka angielskiego (minimum B1) lub którzy wzięli udział w rozmowie kwalifikacyjnej w języku angielskim w celu sprawdzenia ich poziomu, zostaną uznani za kwalifikujących się;
  • dobry stan zdrowia, kondycja fizyczna i brak przeciwwskazań do ćwiczeń fizycznych. Ponieważ zajęcia na szkoleniu będą miały charakter praktyczny, wymagane jest oświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń i wysiłku fizycznego.

Studenci/studentki proszeni/proszone są o złożenie następujących dokumentów:

1. Formularz zgłoszeniowy (do pobrania: Kliknij tutaj!)
  2. List motywacyjny (w języku angielski);
  3. CV (w języku angielskim);
  4. Zaświadczenie o statusie studenta (do uzyskania w Dziekanacie);
  5. Zaświadczenie o średniej ocen za poprzedni rok akademicki (do uzyskania w Dziekanacie) ;
  6. Certyfikat z języka angielskiego (jeśli istnieje; jeśli nie, uczeń odbędzie rozmowę kwalifikacyjną) w dniu 21.10.2022 r.

Dokumenty, o których mowa powyżej należy przesłać drogą mailową do kierownika projektu dr Agaty Mroczek (agata.mroczek@uni.opole.pl) do 20 października 2022 r. do godz. 15.00.

Kandydaci/kandydatki, którzy/które złożą wszystkie wymagane dokumenty z wyjątkiem certyfikatu z języka angielskiego (poziom minimum B1), zostaną zaproszeni na rozmowę w dniu 21.10.2022 w godz. 13:00-14:00.

Kryteriami wyboru są:

• motywacja;
  • poziom znajomości języka angielskiego;
  • wydajność akademicka. Wyniki w nauce opierają się na ogólnej średniej z poprzedniego roku studiów.

Ranking uprawnionych studentów i ich selekcja zostanie dokonana według następującej formuły:
Wynik końcowy = 40%* Motywacja + 30% * Poziom znajomości języka angielskiego + 30%*wyniki w nauce

Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach selekcji do 24 października 2022 r. Termin składania konkursów upływa 20 października.

Po procesie selekcji lista wybranych studentów oraz lista oczekujących zostaną ogłoszone w kolejności malejącej, zgodnie z wynikiem uzyskanym przez każdego studenta. Informacja o ostatecznych wynikach zostanie przesłana drogą mailową do 24 października.

Aplikacje nie spełniające wymagań formalnych zostaną odrzucone. W wyniku rekrutacji zostanie wyłonionych 5 studentów/studentek.