W dniu 15 maja 2023 r. na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego odbyła się II edycja Pikniku Zdrowia, połączona z Dniami Otwartymi WNoZ, wydarzenia pomimo niesprzyjającej pogody cieszyły się kolejny raz bardzo dużym zainteresowaniem.

Piknik odbył się pod patronatem Prorektor ds. Collegium Medicum, dr hab. Renaty Szyguły, prof. UO oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UO, dr Marty Sobery.

Piknik wkomponował się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez nasz Wydział. Jego głównym założeniem jest szeroko rozumiana promocja zdrowia, a uczestnicy imprezy mieli okazję uczestniczyć w wielu warsztatach oraz wydarzeniach jak m.in: aktywność ruchowa, zasady poprawnej  pielęgnacji skóry, diagnostyka zmian skórnych, analiza skóry głowy i włosów, analiza i produkcja kosmetyków, akademia wizażu, podstawy odpowiedniej diety czy suplementacji dostosowanej do wieku i stanu zdrowia, analiza składu ciała, profilaktyka raka szyjki macicy oraz samobadanie piersi, podstawy pierwszej pomocy, pomiar parametrów życiowych, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, warsztaty z pielęgnacji noworodka, zastosowanie różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego i różnych form leczniczych w fizjoterapii oraz korekta postawy ciała z użyciem taśm oporowych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, studentom i wszystkim zaangażowanym osobom w realizację wydarzenia oraz uczestnikom, którzy motywują do działania – widzimy się w przyszłym roku! 🙂

Relacja z wydarzenia w Radio Opole

Relacja z wydarzenia w Radio Doxa