W dniach 9-10 czerwca 2022 r.
na terenie Innowacyjnego Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge_2022 nad którymi honorowy patronat objął JM Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masynk.

Gościliśmy 8 zespołów reprezentujących różne ośrodki akademickie z całej Polski. W pierwszym dniu zawodów studenci musieli zmierzyć się z pięcioma symulowanymi zadaniami medycznymi. Dwa zespoły, które uzyskały największą liczbę punktów przeszły do pojedynku finałowego, który miał miejsce drugiego dnia.

Poza zespołami dodatkowo oceniani byli Liderzy poszczególnych zespołów i tutaj decyzją Sędziów zwyciężczynią została liderka drużyny reprezentującej Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu. Po dwóch dniach zmagań mistrzem okazała się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu natomiast wicemistrzem Uniwersytet Opolski.

Generalna klasyfikacja po zakończeniu wszystkich konkurencji:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
  2. Uniwersytet Opolski
  3. Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie
  4. Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  5. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
  6. Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  7. Akademia Pomorska w Słupsku
  8. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

Bardzo miłym akcentem była równocześnie wizyta Techników Symulacji Medycznej z Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Coraz częściej nasza Uczelnia staje się miejsce spotkań, integracji i wymiany doświadczeń Studentów, Dydaktyków i Techników Symulacji Medycznej związanych właśnie z symulacją medyczną.

Wszystkim zespołom gratulujemy wyników i odwagi i dziękujemy za przybycie do pięknego miasta Opola. Dwa dni zmagań upłynęły w przyjacielskiej atmosferze, a Opole opuszczaliśmy z mocnym postanowieniem spotkania się za rok i powrotu do symulacyjnej rywalizacji w murach Uniwersytetu Opolskiego.

Na koniec kierujemy ogromne podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy!

Obszerna galeria zdjęć dostępna na Dysku Google: Kliknij Tutaj!