Zaznacz stronę

Z okazji Europejskiego Tygodnia Prewencji Raka Szyjki Macicy studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland chcą zwrócić uwagę na coraz częstsze zachorowania na tę chorobę. Zapraszają do udziału w ciekawych wydarzeniach.

Na znak solidarności z osobami, które zmagają się z rakiem szyjki macicy (RSM) studenci propagują symbol siły, odwagi i jedności, za który obrali pomalowane na różowo usta. Od lat prowadzą wyzwanie #pinkchallenge, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat profilaktyki RSM.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w naszym wyzwaniu i zachęcić do udostępnienia w swoich mediach społecznościowych zdjęcia z różowymi ustami lub ich motywem oraz #pinklipschallenge – zachęca Agnieszka Grobelczyk, wiceprezydent ds. marketingu IFMSA-Poland Oddział Opole, studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim.

W tym roku Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy odbędzie się w dniach 17-23 stycznia 2022 roku. Przystąp do naszej akcji! Mówimy stanowcze „STOP” niewiedzy na temat RSM, „STOP” brakowi profilaktyki i „STOP’’ nowym zachorowaniom!

Przypomnijmy, że w Polsce rocznie diagnozę „rak szyjki macicy” słyszy ponad 2700 osób, a 20 procent chorych ma mniej niż 45 lat.

Pink Lips Projekt (broszura informacyjna)

W ramach wspomnianego tygodnia Oddział Opole Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland już po raz czwarty organizuje akcję pt. “Pink Lips!”, w ramach której przeprowadzonych zostanie wiele działań społecznych i profilaktycznych oraz warsztaty z pole dance, samobadania piersi i cytologii.


Informacja ze strony głównej Uniwersytetu Opolskiego