W dniach 8-9 lipca 2022 r. gościną Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej była Pani Profesor Carla Stecco z Uniwersytetu w Padwie.

Głównym celem przyjazdu tak ważnej osoby w świecie fizjoterapii, problematyki powięzi i badań naukowych było nawiązanie współpracy naukowo-badawczej.

8-go lipca o godzinie 17:00 w budynku Politechniki Opolskiej odbył się długo wyczekiwany wykład nt. Powięzi jako generatora bólu. Pani Profesor, nazywana w różnych środowiskach „Królową Powięzi”, przedstawiła głównie wyniki badań zespołów, którymi koordynuje. Pani Profesor jest prekursorem badań nad powięzią z punktu widzenia makroskopowego, histologicznego i fizjopatologicznego, osobiście wykonując setki sekcji zwłok w celach naukowych.

W sobotę 09.07.2022 odbyło się spotkanie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego z Panią Profesor i przedstawicielem władz UO, Panem Rektorem ds. nauki – prof. Jackiem Lipokiem, zastępcą dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu – dr Danutą Witkowską, profesorem Mirosławem Lenartem oraz zespołem badawczym z Instytutu Nauk o Zdrowiu.

Uczestnicy spotkań serdecznie dziękują Panu profesorowi Mirosławowi Lenartowi za możliwość rozpoczęcia współpracy z Panią prof. Carlą Stecco.